Haber

ABD’de kasırga felaketi! 26 kişinin hayatını kaybettiği bölgede OHAL ilan edildi

ABD Başkanı Joe Biden, Mississippi ve çevresinde 10’dan fazla yıkıcı hortumun etkisiyle 26 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından bölge için federal acil durum ilan ettiğini duyurdu.

MAĞAZA ALTINDA CANLARI ARADILAR

Kurtarma ekipleri, doğal afetin ikinci gününde enkaz altında yaşam araması yaparken, mahalleli de evlerinin yıkıntıları arasında pahalı eşyalarını kurtarmaya çalıştı.

SON 50 YILIN EN BÜYÜK HORTUMU

Son 50 yılın en büyük kasırgası olduğu belirtilen afet nedeniyle zarar gören ve çoğunluğu dar gelirlilerden oluşan Rolling Fork kasabası halkının konutlarını yeniden yaşanır hale getirmeye çalıştığı görüldü.

Kasırga gibi hava olaylarını bildiren Ulusal Hava Durumu Servisi, Rolling Fork’u vuran kasırganın 5 üzerinden 4 büyüklüğünde olduğu ve hızının saatte 300 kilometreyi geçtiği anların tespit edildiği bilgisini paylaştı.

Federal Acil Durum Yönetim Ajansı ( FEMAMississippi’nin Cumhuriyetçi valisi Tate Reeves tweet attı: Ne yazık ki, potansiyel olarak daha kötü hava Mississippi’de bize yaklaşıyor.“Vatandaşları güvenlik konusunda uyardı.

NWS: HAYATINIZI KORUMAK İÇİN HIZLI GİZLENİN

23 Mart akşamı Ulusal Hava Servisi ( NWS), afet öncesi, doğrudan eyaletin Rolling Fork’una giden bir kasırganın uyarısını paylaştı, ” Hayatını korumak için şimdi saklan.‘ dedi.

haber-aslanapa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu