Haber

Gaziantep FK ligden çekildi

Gaziantep FK, deprem nedeniyle kulübün sportif faaliyetlerine devam etmesinin mümkün görünmediğini belirterek, “Yönetim Kurulumuzca alınan karar ile Gaziantep Futbol Kulübümüz Süper Lig ve Ziraat Türkiye’den çekilme kararı almıştır. 2022-2023 sezonunda kupa müsabakaları.”

Gaziantep FK, resmi internet sitesinden konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“6 Şubat 2023’te ilimizi ve komşu 10 ilimizi etkisi altına alan deprem felaketinin yaralarını sarmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Böyle bir felaketten sonra futbolu konuşacak halimiz bile yok. Öncelikle Allah rahmet eylesin.” sarsıntıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza, yaralılarımıza acil şifalar, şu anda ulaşılamayan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Tüm bu ağır şartlar altında kulübümüzün spor faaliyetlerine devam etmesi mümkün görünmemektedir. Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar ile Gaziantep Futbol Kulübümüz 2022-2023 döneminde Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası maçlarından çekilme kararı almıştır.

Bu deprem felaketinin en kısa sürede şehrimizin ve ülkemizin yaralarını saracağına inanıyor, takviye kuvvetleriyle yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz. Misafirperverliğin başkenti Gazi şehrimiz, en kısa zamanda tüm futbolseverleri ağırlayacağına, kırmızı ve siyahı seven taraftarlarımızla buluşturacağına olan inançla elinden geleni yapmaya devam edecektir.” – İSTANBUL

gunyuzuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu