Haber

KONYAGIAD’dan Selçuk Üniversitesi Rektörüne Ziyaret

KONYA (İGFA) – Konya Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Gülvezir Korkmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Mustafa Yavuz Tezcan, Sayın Arif Talha Olçar, Sayın Fatma Işık Ünlübay, Yüksek İstişare Üyesi Sayın Konsey, Sn. Murat Olgun ve Konyagiad Üyesi Sn. Fatma Işık Korkmaz katıldı.

Ziyarette iş ve üniversite işbirliğinin geliştirilmesi, genç girişimcilerin güçlendirilmesi ve ortak projeler geliştirilmesi konuları ele alındı.

Konya Genç İş İnsanları Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Gülvezir Korkmaz, ziyarette yaptığı açıklamada, üniversite-sanayi işbirliğinin önemine dikkat çekti. Korkmaz, “Üniversiteler yenilikçi fikir ve teknolojiler üreten, girişimciliği teşvik eden kurumlardır. Sanayi kuruluşları bu fikir ve teknolojileri iş dünyasına taşıyan kurumlardır. Türkiye ekonomisinin büyümesi ve gelişmesi için üniversite-sanayi işbirliği çok önemlidir.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Metin Aksoy ise üniversitenin iş dünyasıyla işbirliğine önem verdiğini söyledi. Aksoy, “Üniversitemiz Türkiye’nin en eski ve saygın üniversitelerinden biridir. Üniversitemiz iş dünyasıyla iş birliği yaparak, genç girişimcileri destekleyerek ve ortak projeler geliştirerek Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak istiyor.”

Ziyarette iş ve üniversite işbirliğinin geliştirilmesi, genç girişimcilerin güçlendirilmesi ve ortak projeler geliştirilmesi konuları ele alındı. Ziyaret, karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu